Jasełka

      Tradycją w naszej szkole stały się już jasełka. 22 grudnia 2017 roku odbyło się przedstawienie, którego tytuł nawiązywał do doskonale wszystkim znanej kolędy  „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. W inscenizacji wystąpili uczniowie klasy szóstej, którzy z wielkim wyczuciem i zaangażowaniem odegrali swoje role przed tłumnie zgromadzoną publicznością. Szóstoklasiści w jasełkach wcielili się w postaci zwykłych ludzi, reprezentantów różnych warstw społecznych i zawodów. Wśród nich znajdowali się przedstawiciele władzy – wójt i policjant, nauczyciel i uczniowie oraz pasterze i murarz. Przybyli oni wszyscy do stajenki betlejemskiej przywitać narodzonego Jezusa, choć początkowo nie mieli tego w planach i sceptycznie odnosili się do narodzin Zbawcy. Nie zabrakło oczywiście aniołów oraz Maryi i Józefa, którzy byli ogromnie wdzięczni gościom za odwiedziny i złożone dary. Niezwykłego charakteru jasełkom dodały kolędy wykonane przez szkolny chór i zespół muzyczny, który śpiewem i radosną muzyką przygotował całą szkolną społeczność do wyjątkowych świąt Bożego Narodzenia.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                              Monika Mazur