Warsztaty edukacyjne w ZPKWŚ w Kalinie

           W dniu 18 kwietnia wszystkie grupy przedszkolne udały się na warsztaty ekologiczne do Ośrodka Edukacyjnego ZPKWŚ w Kalinie.

      Głównym celem warsztatów było przybliżenie dzieciom tematyki związanej z zagrożeniem jakie wynikają z zanieczyszczenia środowiska. Dzieci dowiedziały się jak należy segregować śmieci, jak powstaje smog oraz które miasta w Polsce mają najbardziej zanieczyszczone powietrze. Podczas zajęć dzieci mogły podzielić się również swoją wiedzą na temat ochrony środowiska, którą zdobyły na zajęciach w przedszkolu.

        Kolejną atrakcją było oglądanie ekspozycji przyrodniczej, która przedstawiała dwa bloki tematyczne: ekosystemy leśne i obszary wodno-błotne, które są szczególnie charakterystyczne dla terenu Parku Krajobrazowego „Lasy nad Górną Liswartą”.

   Wycieczka zakończyła się ogniskiem oraz zabawami na świeżym powietrzu, które przyniosły naszym przedszkolakom wiele radości.

GALERIA ZDJĘĆ

Tatiana Nocoń