Wycieczka do „Kolejkowa”

            W dniu 17.04.2018 r. przedszkolaki z grupy „0” wraz z uczniami klasy pierwszej udali się na wycieczkę do „Kolejkowa” w Gliwicach.

            Na miejscu dzieci uczestniczyły w warsztatach artystycznych, tworząc własne kompozycje plastyczne z wykorzystaniem materiałów służących do tworzenia makiet w „Kolejkowie”.

            Następnie nasi uczniowie mogli zobaczyć w miniaturowym świecie życie na wsi, potowarzyszyć turystom podczas górskich wypraw, czy wziąć udział w akcji ratunkowej. Dzieci zobaczyły również poruszające się po „Kolejkowie” pociągi oraz samochody, a także jedyną w Polsce makietę na której pływa statek.

            Kolejną atrakcją, która zaciekawiła dzieci, były zmieniające się pory dnia w miasteczkach, a także zaobserwowanie zmiany pogody w postaci padającego deszczu.

            Oprócz zwiedzania makiet autentycznych, miniaturowych budowli ze Śląska, np. dworca kolejowego w Gliwicach wraz z peronami, gliwickiego ratusza oraz kamienic, dzieci mogły obejrzeć westernowe miasteczko „Gliwice”.

            Po zakończeniu zwiedzania w „Kolejkowie” wszyscy udali się do autokaru w celu posilenia się smakołykami zabranymi ze szkoły.

            Był to dzień pełen emocji, dostarczający wielu nowych doznań, który na pewno długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Tatiana Nocoń