Turniej szachowy w Konopiskach

         01.10.2018 roku w Konopiskach odbył się turniej szachowy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego. W turnieju startowały czteroosobowe zespoły  z siedmiu szkól powiatu częstochowskiego. Zespoły ze szkół w Konopiskach i Aleksandrii reprezentowały naszą gminę. Po zaciętej walce na czterech szachownicach zespołowo zwyciężyła drużyna ze  szkoły w Aleksandrii, zdobywając 11 punktów przed drużyną ze szkoły w Mstowie. W punktacji indywidualnej zwyciężył Dawid Binek ( SP Aleksandria) – zdobywca 6 punktów.  Naszą zwycięską drużynę szachową reprezentowali : Dawid Binek, Mikołaj Wolański, Adrian Wróż i Marianna Jaskólska. Szkoła otrzymała puchar i dyplom, a Dawid medal. Gratulujemy. Zwycięska drużyna zakwalifikowała się do następnej tury zawodów szachowych.

             W tym samym dniu (01.10.2018), w starej hali sportowej w Konopiskach  osiem szkolnych drużyn szachowych rozegrało turniej w ramach Igrzysk Dzieci Powiatu Częstochowskiego. Zawodnicy z poszczególnych zespołów walczyli na czterech szachownicach o puchar i dyplom dla szkoły i medale dla najlepszych graczy. Rywalizację wygrał zespół z szkoły w Mstowie. Drugą drużyną turnieju został zespół z Aleksandrii w składzie: Michał Solecki, Szymon Maruszczyk, Kacper Świetliczny, Lena Sitek. Najwięcej punktów zdobył Michał – 5,5 punkta. Drugiej drużynie turnieju – gratulujemy. Również w tej kategorii szkoła zakwalifikowała się do dalszych rozgrywek.

GALERIA 

Małgorzata Jeziorowska