Wizyta Pani Policjantki z KMP w Częstochowie

           Październik to dobry czas aby uświadomić naszych najmłodszych jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze.  Postanowiliśmy zaprosić do naszej placówki Panią Policjantkę z Wydziału Ruchu Drogowego w Częstochowie aby przybliżyła przedszkolakom ten temat. Na początku spotkania dzieci obejrzały pouczającą bajkę połączoną z quizem na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i po chodniku. Pani policjantka opowiedziała przedszkolakom o swojej niezwykle odpowiedzialnej pracy i o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Przypomniała również jak należy zachowywać się  podczas jazdy samochodem i jakie skutki niesie jazda bez fotelika i zapiętych pasów oraz o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Najciekawszą atrakcją dla naszych najmłodszych była możliwość zobaczenia radiowozu policyjnego. Dzieciaki mogły chwilę w nim posiedzieć i poczuć się jak prawdziwi policjanci. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły pani funkcjonariusz podziękowanie.

GALERIA ZDJĘĆ

 

                                                                                                          Monika Fabiszewska