Dzień Jabłka

                24 października w naszym o przedszkolu pachniało świeżutkimi jabłuszkami a sala przedszkolna zamieniła się w rumiany sad. A to tylko dlatego, że tego dnia świętowaliśmy Dzień Jabłka. Przedszkolaki, ubrane na czerwono w kolorowych opaskach z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Na początku wysłuchały pogadanki na temat pochodzenia jabłek, ich gatunków oraz wartości odżywczych . Dowiedziały się również jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka oraz poznały jego smak w różnej postaci: pieczone, suszone, surowe, gotowane. Delektowały się także przepyszną szarlotką i pieczonymi jabłkami z miodem. Dzieci miały okazję wykonać własnoręcznie sok z jabłek, który piły z wielkim smakiem obiecując wychowawcom, że będą z rodzicami wykonywać taki w domu.  Brały także udział w konkursie „ Kto najszybciej zje jabłko umieszczone na sznurku”. Pod koniec spotkania wspólnie z paniami nauczycielkami wykonały stempelki z jabłek, które maczały w farbie i w ten sposób powstały wspaniałe drzewa. Jesteśmy przekonani , że takie „dni tematyczne” zachęcą wszystkich przedszkolaków i ich  rodziców do właściwego odżywiania i promowania zdrowego stylu życia.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                          Monika Fabiszewska