ANTOLOGIA POEZJI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ – WOJEWÓDZKI KONKURS POETYCKI DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJÓW I SZKÓŁ ŚREDNICH.

        Daniel Prokopowicz – uczeń klasy ósmej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jan Kochanowskiego w Aleksandrii został laureatem XV edycji konkursu: „ Moja Ojczyzna”- wiersze patriotyczne z okazji Setnych Obchodów Odzyskania Niepodległości organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 30 w Zabrzu. Wśród współorganizatorów konkursu znaleźli się także: Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu, Regionalny Instytut Kultury w Katowicach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.

Miło nam poinformować, ze wiersz Daniela „Dumny z bycia Polakiem” znalazł się w tomiku zawierającym utwory patriotyczne z motywem Ojczyzny – w związku z jubileuszem Setnych Obchodów Odzyskania Niepodległości oraz jubileuszem XV edycji Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej.

S. Herman