Dzień Pizzy

24 stycznia świętowaliśmy w Przedszkolu Dzień Pizzy. Dzieci dowiedziały się, które państwo jest królestwem pizzy oraz jakie produkty są potrzebne aby wykonać to popularne i uwielbiane przez wszystkich danie. Przy tej  okazji nasi najmłodsi zdobyli  informację o ciekawych zabytkach, kulturze i tradycji Włoch. Wisienką na torcie było samodzielnie przygotowanie pizzy. Dzieci pracowały bardzo aktywnie pomagając swojej pani w doborze potrzebnych składników. Gdy ciasto na pizzę było już gotowe przedszkolaki w małych grupach przystąpiły do nakładania: szynki, sera, ananasa i papryki, wykonały także sos czosnkowy. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na podwieczorek aby móc skosztować swojego popisowego dania w tym czasie wykonały także pracę plastyczną: pizza z papierowych talerzyków. To był prawdziwie pyszny dzień i obiecujemy, że takich świąt jak dzisiejsze nie zabraknie w naszym przedszkolu.

GALERIA ZDJĘĆ

Monika Fabiszewska