Kampania „BohaterON – włącz historię” na lekcjach historii i języka polskiego.

     W ostatnich dniach nastąpiło podsumowanie kolejnej  już edycji projektu „BohaterON – włącz historię”. Kampania ma na celu edukowanie Polaków, wśród nich uczniów, i bazując na historiach Powstańców Warszawskich wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. W tej edycji projektu wzięli również udział uczniowie naszej szkoły, którzy na lekcjach historii i języka polskiego pisali kartki do uczestników powstania z sierpnia 1944 r. Życzenia i podziękowania zawarte na kartkach pocztowych kierowane  były do konkretnych osób, które wybrali uczniowie zapoznając się uprzednio z ich życiorysami. Każdy uczeń mógł więc wybrać „swojego Bohatera” i w ten symboliczny sposób pokazać, że pamięta o Jego poświęceniu i dziękuje za trud włożony w walkę o wolność Ojczyzny.

GALERIA ZDJĘĆ

Karina Bekus