Wycieczka do Filharmonii i Uniwersytetu Rozwoju

Dnia 17 października dzieci z klasy II i III wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Filharmonii Częstochowskiej oraz do Uniwersytetu Rozwoju. W filharmonii dzieci uczestniczyły w audycji umuzykalniającej pt. „Dużo muzyki, dużo smaku…nie powstrzymasz się biedaku”.  Dzieci mogły lepiej poznać instrumenty perkusyjne takie jak: wibrafon, marimbę, bębny, kastaniety, ksylofon. Uczniowie mogli wysłuchać dźwięków jakie wydają te instrumenty, jak również posłuchać utworów granych na nich.

W Uniwersytecie Rozwoju uczniowie z klasy II uczestniczyli w warsztatach z suchym lodem, a trzecioklasiści w warsztatach chemicznych. Dzieci znalazły odpowiedzi na pytania: „Czy piana może się spalić? Dlaczego fajerwerki są kolorowe?” Mogły stworzyć gigantyczne bańki mydlane, jak również odlotową rakietę. Wyedukowani i zadowoleni uczniowie z nowymi wrażeniami, które na długo pozostaną w ich pamięci, wrócili do szkoły.

GALERIA ZDJĘĆ

Tatiana Nocoń