OWOCOWE KODOWANIE

        22 października w ramach zajęć z kodowania  przedszkolaki  uczestniczyły w zabawach pod hasłem- Owocowe kodowanie. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat jesiennych owoców, omówiliśmy ich kolory, kształty i smak. Dzieliliśmy nazwy owoców na sylaby i głoski, układaliśmy zdania z nazwami owoców . Kolejnym punktem naszych działań była zabawa na macie edukacyjnej, na której układaliśmy owocowy rytm, rozszyfrowaliśmy kod z kierunkami, układając na polach odpowiednie kartoniki. W dalszej części zajęć pracowaliśmy w grupach, gdzie zakodowaliśmy na matach, jabłka w kolorze czerwonym i żółtym, natomiast dzieci z grupy młodszej zakodowały przekrój gruszki. Zabawy wzbudziły duże zainteresowanie wśród przedszkolaków, ale najważniejszy jest fakt, że dzieci ćwiczyły umiejętność logicznego myślenia, koncentrację oraz współpracę w grupie.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                                                       Urszula Cierniak