Dzień Oszczędzania Energii

3 lutego w naszym Przedszkolu zorganizowaliśmy Dzień Oszczędzania Energii. Głównym celem zajęć było poszerzenie wiadomości o źródłach energii, sposobach jej wykorzystania oraz oszczędzania.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od pogadanki na temat prądu i urządzeń elektrycznych. Dzieci dowiedziały się jak w dawnych czasach ludzie radzili sobie bez prądu i uświadomili sobie, że mają wielkie szczęście, że mogą z niego korzystać. W drugiej części spotkania nasi wychowankowie poznali alternatywne źródła energii (solary, elektrownie wodne i wiatrowe). Dzieci rozwiązywały zagadki, wypowiadały się na temat zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.  Z dużym zainteresowaniem oglądały  film edukacyjny „Włącz ostrożność”, dzięki któremu mogły przekonać się jak niebezpieczne może być nieostrożne korzystane z urządzeń elektrycznych. Naszym dzieciom bardzo spodobała się zabawa polegająca na rozpoznawaniu  dźwięków różnych urządzeń elektrycznych. Pod koniec spotkania wszyscy wykonali pracę plastyczną z plasteliny.

Jesteśmy przekonani, że od dzisiaj wszystkie dzieci wiedzą, jak bezpiecznie korzystać z darów natury, z których czerpiemy cenne zasoby.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska