Dzień Listonosza

23 lutego w naszym Przedszkolu zorganizowaliśmy Dzień Listonosza. W tym dniu dzieci uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały charakter pracy listonosza, uczyły się jak adresować listy i kartki pocztowe, które potem wrzuciły do wielkiej skrzynki. Nasze dzieci już wiedzą, jaką drogę musi przebyć paczka lub list aby trafić do adresata.  Dzieci zarówno z grupy starszej jak i młodszej chętnie nauczyły się wesołej piosenki o listonoszu, układały puzzle i wykonały pracę plastyczną. Staraliśmy się wytłumaczyć naszym podopiecznym, że żaden sms czy e-mail nie zastąpi tradycyjnie napisanego listu lub pocztówki. Mamy nadzieję, że po dzisiejszych zajęciach Przedszkolaki, zrozumieją, że warto pisać listy do naszych przyjaciół sprawiając im przy tym wielką frajdę.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska