Dzień eksperymentów

5 października w przedszkolu w Aleksandrii odbył się Dzień eksperymentów. Głównym celem zajęć było przybliżenie i zaciekawienie najmłodszych zjawiskami występującymi w otaczającym nas świecie.  Dzieci pod czujnym okiem swojej Pani miały okazję wykonać i obserwować szereg różnych ciekawych doświadczeń a tym samym rozwijać zainteresowania techniczne i przyrodnicze. Na początku Przedszkolaki poznały obowiązujące w laboratorium zasady bezpieczeństwa. Dowiedziały się, że osoby pracujące w takim miejscu muszą nosić specjalną odzież ochronną, rękawiczki i okulary. Gdy już zaczęliśmy eksperymentowanie wszystkim udzielił się wspaniały nastrój. W naszych doświadczeniach wykorzystaliśmy wiele naturalnych produktów takich jak: mleko, sól, woda, mąka, rodzynki, cukier, jajka, drożdże, olej itp. Stworzyliśmy pienisty wulkan, gumowe jajko, tęczę na mleku, tańczące rodzynki i szereg innych. Dzieci poznały również  właściwości magnesu oraz sposoby wprowadzania w ruch powietrza.

Dzień eksperymentów był dla naszych Przedszkolaków nowym doświadczeniem i dostarczył im wiele radości.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska