Storytelling w przedszkolu – październik

Miło mi poinformować, że w roku szkolnym 2021/2022, dzieci z grupy starszej biorą udział w innowacji pedagogicznej, które polegają na cyklu spotkań dzieci z grupy starszej przedszkolnej z nauczycielem, celem wspólnego spędzania czasu na czytaniu literatury anglojęzycznej. Dwa razy w  miesiącu przez okres 3 miesięcy dzieci będą miały możliwość poznania nowej pozycji czytelniczej. Po każdej z nich, zajęcie zostanie wzbogacone dodatkową aktywnością, np. piosenką o podobnej tematyce, zabawą lub pracą plastyczną czy techniczną. 

W miesiącu październiku dzieci po zapoznaniu się z pozycją „I don’t like fish” opowiadały o swoich upodobaniach żywieniowych, a następnie rysowały swoje ulubione danie. Natomiast po przybliżeniu dzieciom książeczki „Winnie’s New Broom” przedszkolaki z zaczarowanego kapelusza wyjmowały cztery magiczne słowa po angielsku czyli „I’m sorry”, „please”, „excuse me” i „thank you”, których znaczenie wspólnie omówiliśmy.

 Zapraszam do zapoznania się z galerią zdjęć z naszych spotkań.

 

 

Aneta Pełka