Bajkoterapia w przedszkolu

W naszym przedszkolu w grupie młodszej w ramach  bajkoterapii  Rodzice czytają dzieciom. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy zaszczepić nawyk czytania literatury dziecięcej. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności  intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie i słownictwo, jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.  

Dlatego wspólnie z Rodzicami , ich aktywnym udziałem  zainicjowane  zostały spotkania głośnego czytania. Podczas tych spotkań dzieci wysłuchały  bajek , w których świat realny miesza się ze światem fantastycznym. Przedszkolaki poznały sytuacje budzące niepokój, jednocześnie znajdując  w nich rozwiązanie problemów. Dzięki czytaniu  bajek  dzieci stają się lepsze  i bogatsze wewnętrznie, pragnąc aby zawsze triumfowało dobro i sprawiedliwość .  

W miesiącu październiku i listopadzie czytającymi  Rodzicami stały się Panie : Jowita Paulińska, Sylwia Jaskuła, Agnieszka Dziura i Anna Bator za co gorąco dziękuję i zapraszam kolejnych rodziców do czytania. 

Galeria zdjęć 

Urszula Cierniak