Covidowe zdrowe love – zajęcia metodą pani Doroty Dziamskiej

Realizując kolejne zadanie projektu „Covidowe zdrowe love”, w którym w bieżącym roku szkolnym uczestniczy grupa „Pracowitych mrówek”, tym razem dzieci miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach.
„Edukacja przez ruch”, bo tak nazywa się autorska metoda kształcenia i terapii pani Doroty Dziamskiej, przeznaczona jest do pracy z dziećmi na poziomie edukacji elementarnej.  „Edukacja przez ruch” to system form i metod kształcenia oraz terapii, który wykorzystuje naturalny, spontaniczny ruch organizmu. Człowiek rusza się, a więc przez ruch uaktywnia zmysły, dzięki którym poznaje otaczający świat.

Na zajęciach, dzieci w rytm szybkiej i skocznej muzyki stojąc, na przyklejonych do stolików tekturkach, kreśliły oburącz poziome kreski w kolorach białych i niebieskich. Na koniec za pomocą wydzieranki w rytmach wolnej muzyki stworzyły choinki w zimowej scenerii. 

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i ciekawością oddały się niecodziennej pracy. 

Galeria zdjęć

Aneta Pełka