„Dzień Kota” w przedszkolu

8 lutego w naszym Przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Kota”. Przedszkolaki w tym dniu  przyszły ubrane na czarno i zamieniły się w prawdziwe koty. Nasze spotkanie zaczęliśmy od pogadanki na temat kotów tych domowych i tych dzikich. Dyskutowaliśmy o przyzwyczajeniach naszych pupili o ich obyczajach i o tym jak należy je pielęgnować i czym karmić. Przy tej okazji Przedszkolaki z zasłoniętymi oczami próbowali zgadnąć, które potrawy mogą być przysmakiem kotów a które mogą im zaszkodzić.  Dzieci opowiadały o swoich kotach, które z nimi mieszkają. Nie zabrakło kocich zabaw takich jak: „Uciekaj myszko do dziury”, „Kotek pije mleczko”, „Kocie zagadki”, „Kocie ćwiczenia artykulacyjne” . Wysłuchaliśmy także opowiadania o kotce, która potrafiła dbać o środowisko. Na koniec wszystkie dzieci pomalowały wielkiego kota farbami.

Ten wyjątkowy dzień uświadomił dzieciom jak ważną rolę w życiu człowieka pełnią koty. Dzieci zrozumiały, że kot potrafi być prawdziwym przyjacielem człowieka.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska