Dzień gier i układanek w przedszkolu

Ważnym elementem edukacji poprzez zabawę są gry i układanki. Wiedzą o tym przedszkolaki , które doskonale bawiły się w piątek  3 lutego podczas Dnia gier i układanek. Gry nie tylko wspomagają rozwój intelektualny, ale także uczą zasad komunikacji i właściwego funkcjonowania w grupie.

W tym dniu każdy przedszkolak  przyniósł swoją ulubioną grę, którą zaprezentował swoim rówieśnikom  w grupach. Następnie w zabawowej i twórczej atmosferze układaliśmy domina: ,,Zdrowie”, ,,Dinozaury” oraz  grę ,,Zakodowane fasolki”. Ostatnim punktem naszych działań  były rozgrywki  w parach przy stolikach. Przedszkolaki przekonały się, że układanki i gry są fajną zabawą, a zarazem  świetnym sposobem na aktywne spędzenie  czasu w przedszkolu.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak