Ogródek w sali – Covidowe zdrowe love

Marzec to idealny czas na sadzenie i wysiewanie roślin. Właśnie dlatego, postanowiliśmy założyć w naszej sali swój mały ogródek.
W ramach projektu ogólnopolskiego, w którym uczestniczy grupa starsza w tym roku szkolnym, dzieci miały okazję poczuć się niczym ogrodnicy. Pod okiem wychowawcy, wspólnie siali nasionka stokrotek oraz sadziły cebulki i pietruszki, które wzbogacą nasz kącik przyrody. Omówiliśmy sobie również  niezbędne warunki do wzrostu roślin.
Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia codziennych badań oraz obserwacji, dzięki której  mają oni możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Dzieci uczą się w ten sposób również systematycznej pielęgnacji swoich roślin.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z naszych zajęć.

Galeria zdjęć

Aneta Pełka