„Z darami natury świat nie jest ponury”- innowacja w przedszkolu

W tym roku szkolnym w przedszkolu w grupie młodszej w ramach innowacji realizujemy Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Z darami natury świat nie jest ponury”. Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i zapoznanie z ideą zero-waste czyli ideą, która dąży do nie zaśmiecania naturalnego środowiska oraz właściwego korzystania z wytworów człowieka w zgodzie z naturą.

Przez cały rok szkolny zrealizujemy 10 zadań projektowych. Dzieci będą bardzo aktywnie pracować nabywając przy tym nowych umiejętności. Do tej pory wykonaliśmy trzy zadania: „Lecą na głowę liście kolorowe”, „Papierowe wydzieranki” oraz „Patykiem pisanie- uczymy się liter”. Już niedługo kolejne wyzwania równie twórcze i ciekawe.

Galeria zdjęć

Monika Fabiszewska