Sukces tenisistek stołowych z Aleksandrii

3 listopada w Hali Sportowej w Poczesnej odbyła się tegoroczna edycja Igrzysk Dzieci Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrii. Trzyosobowa drużyna żeńska, w składzie Amelia Skwara, Nadia Kotarska i Patrycja Herman, zajęła II miejsce, ustępując jedynie  doskonale w tym dniu spisującej się drużynie dziewcząt z Dąbrowy Zielonej. Chłopcy również bardzo dobrze się zaprezentowali i niewiele punktów zabrakło im do podium, ostatecznie uplasowali się na czwartym miejscu. W klasyfikacji indywidualnej III miejsce w rywalizacji dziewcząt zajęła Amelia Skwara. Warto zaznaczyć, że w tym roku w zawodach brało udział  wyjątkowo dużo szkół, było ich aż trzynaście z całego naszego powiatu. 

Wyniki rywalizacji:

Dziewczęta:

SZKOŁA Imię i nazwisko Indywidualnie   Zespołowo
Miejsce pkt Suma 

pkt

Miejsce
DĄBROWA

ZIELONA

87,0 I
ALEKSANDRIA 1. Amelia Skwara III 27 76,0 II
2. Nadia Kotarska V 24,5
3. Patrycja Herman V 24,5
SŁOWIK 64,5 III
STARY KOCIN 44,0 IV
WIERZCHOWISKO 40,0 V
STARY CYKARZEW 37,5 VI
KONARY 33,5 VII
POCZESNA 28,5 VIII

Chłopcy:  

SZKOŁA

PODSTAWOWA

Imię i nazwisko Indywidualnie   Zespołowo
Miejsce pkt Suma 

pkt

Miejsce
PRZYRÓW 88,0 I
DĄBROWA ZIELONA 73,0 II
GARNEK 44,0 III
ALEKSANDRIA 1. Aleksander Bazylewicz XIII 15,5 36,0 IV
2. Fabian Kregulewski XXXIII 1
3. Igor Leśniczek IX 19,5
WIERZCHOWISKO 35,5 V
CISIE 34,5 VI
STARY BRONISZEW 33,5 VII
POCZESNA 32,5 VIII
STARY CYKARZEW 29,5 IX
KONARY 17,5 X
BOROWNO 17,0 XI
STARY KOCIN 9,0 XII-XIII
ZAWADA 9,0 XII-XIII

 

Gratulacje dla drużyny z Aleksandrii, zwycięzców i wszystkich uczestników za zaciętą, ale sportową w duchu fair play rywalizację. 

Dziewczynom z Aleksandrii życzymy powodzenia w turnieju rejonowym, który odbędzie się 8 listopada w Częstochowie.

Galeria zdjęć

Paweł Bekus