Pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej

Wraz z nadejściem grudnia grono czytelników biblioteki szkolnej w Aleksandrii powiększyło się  o kolejnych czytelników. 30 listopada uczniowie klasy 1B, a 1 grudnia – klasy 1A uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, których celem było przybliżenie przyszłym czytelnikom tematyki związanej z funkcjonowaniem biblioteki. Zanim jednak uczniowie zgłębili i utrwalili zasady korzystania z książek, wykonywali  zadania,  w formie układanek oraz wierszowanych zagadek, dotyczące znajomości najbardziej popularnych bajek dla dzieci. Po wzorowym rozwiązaniu  wszystkich quizów oraz złożeniu  przysięgi, w dowód uznania gotowości  do czytelniczej aktywności, pierwszoklasiści  otrzymali Dyplomy Młodego Czytelnika oraz upominki książkowe przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii promującej czytelnictwo  „Mała Książka Wielki Człowiek”, a następnie udali się do szkolnej biblioteki, gdzie, po raz pierwszy, wypożyczyli wybrane przez siebie książeczki.

Serdecznie witamy w bibliotece  i zapraszamy do częstych odwiedzin!

Galeria zdjęć

Karina Bekus