Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę. Kto pocieszy, przytuli, upiecze pyszne ciasto, nauczy rozpoznawać drzewa w lesie i odgłosy ptaków? Największą mądrość życiową i doświadczenie odnaleźć można u naszych dziadków.

Każde dziecko wie o tym, dlatego uczniowie naszej szkoły z ogromnym zapałem przygotowywali występy oraz drobne, własnoręcznie wykonane upominki, żeby podkreślić, jak ważna jest dla nich babcia i dziadek.

12 stycznia, w naszej szkole, odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. W nowej sali gimnastycznej, przy pięknie nakrytych stołach, zasiadły babcie i dziadkowie oraz grono zaproszonych gości. W nastrojowo udekorowanej sali, specjalnie na ten dzień przygotowanym repertuarze, wystąpiły dzieci i młodzież z naszej szkoły i przedszkola.

Były piosenki, tańce, wiersze i śmieszne skecze, a to wszystko dla naszych ukochanych babć i dziadków z okazji ich święta. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z wnucząt. Występy uczniów wzbogaciła wystawa rękodzieła wyjątkowej babci – pani Marii Pastusińskiej oraz przedmioty z kolekcji rodzinnej pana Przemysława Winka, które wzbudziły ogromne zainteresowanie.

Podczas imprezy wykorzystano sprzęt nagłaśniający oraz oświetlenie zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Galeria zdjęć

Aneta Kościelniak-Blukacz