Okrywanie przez działanie – innowacja w przedszkolu

Najlepszym sposobem poznawania otaczającego  nas świata jest jego doświadczanie. Przekonują się o tym przedszkolaki dzięki prowadzonej innowacji. W miesiącu lutym dzieci badały właściwości lodu oraz tworzyły sztuczny śnieg. Kostki lodu stały się doskonałym obiektem badań dla dzieci. Podczas naszych działań prowadziliśmy obserwacje, dzięki której dowiedzieliśmy się, że kostki lodu to zamarznięta woda. Są one zimne, twarde, gładkie, bezbarwne, a do tego śliskie. Sprawdziliśmy w jakich warunkach najszybciej lód stopnieje i stanie się wodą. Na zakończenie wykonaliśmy eksperyment wykonując sztuczny śnieg. Przedszkolaki wykonały również oryginalny obrazek z wykorzystaniem kolorowych kostek lodu.

Przeprowadzone zabawy i doświadczenia wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci. Okazały się doskonałą frajdą by móc samodzielnie obserwować, działać i wyciągać wnioski   z przeprowadzonych doświadczeń.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak