Zabawy sensoryczne w ramach innowacji ,,Sprawne rączki przedszkolaka”

W tym roku szkolnym w grupie młodszej jest realizowana innowacja pedagogiczna pt. ,,Zwinne rączki przedszkolaka”. Innowacja ma na celu stymulować aktywność fizyczną dzieci w obrębie motoryki małej i dużej, podnosić poziom integracji sensorycznej i wpływać na wszechstronny rozwój maluchów.

W miesiącu październiku przedszkolaki uczestniczyły aktywnościach sensorycznych usprawniając układ dotykowy poprzez udział zabawach:

– zawijanie w koc sensoryczny i rozwijanie z turlaniem w obie strony,
– skakanie na dużej piłce i  przez gumę,
– masowanie przedramion i dłoni gąbkami o różnej fakturze,
– pokonywały sensoryczny tor przeszkód,
– poznawały różne kształty i strukturę materiałów,
–  odgadywały zagadki sensoryczne.

Podsumowaniem naszych działań były zabawy na chuście animacyjnej z wykorzystaniem kolorowych piłeczek. Zabawy sensoryczne dostarczyły naszym przedszkolakom wiele bodźców do rozwoju zmysłów, poszerzyły świat ich doznań, wzmocniły prawidłowe napięcie mięśniowe a przede wszystkim okazały się  super zabawą.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak