INSTA.LING

            W semestrze letnim 2014/2015 uczniowie siedmiu klas szkoły podstawowej i gimnazjum (od kl. III Sp do kl. III G) przystąpili do projektu Insta.Ling. Jest to darmowy program do nauki słownictwa, do którego dostęp mają zarówno uczniowie, jak i rodzice, którzy mogą na bieżąco kontrolować postępy swoich dzieci w nauce słownictwa. Raporty postępów otrzymuje też nauczyciel prowadzący, który systematycznie dba o przydział nowego słownictwa i nadzoruje pracę uczniów. Uczniowie pracują głównie w domu, wykorzystując komputer, tablet czy telefon komórkowy. Praca opiera się na systematycznym logowaniu się do programu ( https://instaling.pl/ ) i powtarzaniu przez kilka – kilkanaście minut dziennie słówek. Jest to przyjemny i skuteczny sposób na wzbogacenie swojego słownictwa z języka angielskiego. A rywalizacja między uczniami tylko ich motywuje do dodatkowej pracy.

                                                                                                          Joanna Lewandowska