XII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Aleksandrii

                21 stycznia 2016 roku po raz dwunasty odbył się w naszej placówce Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Konkurs ten ma na celu popularyzację mniej znanych utworów związanych z  okresem Bożego Narodzenia, a także daje szansę młodym wykonawcom na rozpoczęcie kariery wokalnej.

W tym roku w jury zasiedli:

– p. Ewa Błaszczyk – solistka zespołu „Śląsk”. Ma na koncie mnóstwo prestiżowych występów, koncertów, recitali i nagrań w kraju i za granicą. Obecnie, oprócz występów artystycznych, prowadzi działalność pedagogiczną, szkoląc młodych adeptów śpiewu i tańca w wielu ośrodkach kultury.

– p. Mariusz Migas – muzyk, zagrał wiele prestiżowych koncertów  z zespołami rockowymi i jazzowymi. Grywa z takimi znakomitościami jak Marcin Wyrostek i  „Ars Harmonica”, „Dromaders Band”. Uświetnił swą osobą składy zespołu Maanam, Dżem, Nefre, Crazy Grass. Obecnie gra w zespole Pawła Łowickiego oraz z zespołem Gang Marcela i Inny Projekt.

– p. Paweł Łowicki – laureat wielu konkursów poezji śpiewanej, piosenki turystycznej. Jego utwory pojawiają się w licznych tomikach i przewodnikach piosenki. Organizator licznych przesłuchań muzycznych i literackich. Występuje klubowo, teatralnie, plenerowo, a piosenki jego autorstwa można usłyszeć w rozgłośniach radiowych. Ostatni projekt autorski nazwany „Ballada ma się dobrze” zaowocował płytą ” Do zobaczenia”.

Komisja po przesłuchaniu 28 młodych artystów wyłoniła laureatów w następujących kategoriach wiekowych:

 

Grupa przedszkolna:

I miejsce – Paulina Bitner z Konopisk,

II miejsce – Wiktoria Harabas z Jamek – Korzonka,

III miejsce Wiktor Henkiel z Rększowic.

Grupa szkolna – klasy I – III

I miejsce – Anna Blukacz z Jamek – Korzonka,

II miejsce – Wiktoria Wojtaluk z Konopisk,

III miejsce – Wiktoria Herman z Aleksandrii.

Grupa szkolna – klasy IV – VI

I miejsce – Nikola Cuber z Jamek – Korzonka,

II miejsce – Wiktoria Burzyńska z Łaźca,

III miejsce – Julia Kozik z Konopisk.

Grupa gimnazjum

I miejsce – nie przyznano

II miejsce ex aequo – Victoria Kozik z Konopisk i Karolina Skaczyło z Aleksandrii

III miejsce – Jakub Morawiec z Konopisk

dyplomKSkaczylo

dyplomWHerman

Nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Konopiska wręczyła zastępca wójta  – pani Zofia Kuśmierska. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy ze słodkim akcentem.

 

Dariusz Herman

GALERIA