DZIEŃ  BABCI I DZIADKA

             W piątek, 22 stycznia 2016 roku w naszej szkole po raz kolejny uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka.

             Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele organu prowadzącego , radni, sołtysi oraz babcie i dziadkowie, by wspólnie uczcić  ten szczególny dzień i spędzić miłe chwile.

        Część oficjalną rozpoczął  dyrektor Pan  Paweł Bekus , który powitał zebranych gości i złożył  dostojnym seniorom serdeczne życzenia . Do życzeń dołączyli się również Pani Sekretarz Gminy Barbara Ankowska – Lis i Pan Przewodniczący Rady Gminy Edward Bałdyga.

          Program artystyczny  rozpoczęli gimnazjaliści , którzy w imieniu uczniów przekazali drogim jubilatom  życzenia wyrażone słowami  wierszy,, Życzenia dla babci i dziadka” oraz ,,Moi dziadkowie” . Następnie uczniowie z klasy piątej i szóstej zaśpiewali  kolędy wzbudzając duży zachwyt publiczności. Kolejnym punktem uroczystości były występy uczniów z klas młodszych.  Klasa pierwsza a zaprezentowała się w rytmie ,,Czaczy”, a  uczniowie klasy pierwszej b wystąpili w tańcu ,,Śnieżynek”. Drugoklasiści  miłość i wdzięczność do dziadków wyrazili w inscenizacji i w piosence ,,Rok na karuzeli”. Natomiast uczniowie klasy trzeciej zdolności aktorskie przedstawili  w skeczu ,,Żarty o babci i dziadku” oraz w  utworze ,,Pięknie żyć”. Wystąpiły też tancerki  z zespołu ,,Primo” i ,,Efekt” oraz dzieci przedszkolne w humorystycznej scenie ,,Z życia babci” i układzie muzyczno- ruchowym. Nasi artyści po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, wywołując u zgromadzonych widzów ogromną radość i wzruszenie, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami i podziękowaniami.

      Po części artystycznej zaproszono gości na poczęstunek, w czasie którego obdarowano ukochane babcie i dziadków  upominkami – słodkimi piernikami. Atmosfera aleksandryjskiej imprezy była wspaniała i  myślę że na długo pozostanie w pamięci seniorów.

                                                                                                             Urszula Cierniak

GALERIA