NASI  MŁODZI  SZACHIŚCI  MISTRZAMI  „KRÓLEWSKIEJ  GRY”

             Do dobrych występów szkolnej reprezentacji szachowej jesteśmy już przyzwyczajeni, jednak przed zawodami zawsze pojawia się obawa, czy wszechobecny stres nie pokrzyżuje nam szyków. Tym razem znów było wspaniale- zdobyliśmy w niedzielę 7-go lutego tytuł  drużynowego wicemistrza powiatu w Ogólnopolskiej Eliminacji o „ZŁOTĄ  WIEŻĘ”, następnego dnia w szachowych  mistrzostwach powiatu szkół podstawowych i gimnazjalnych potwierdziliśmy naszą wysoką pozycję. Na zawody o  „ZŁOTĄ  WIEŻĘ” pojechaliśmy w siedemnastoosobowym składzie z symboliczną liczbą 2 seniorów, a 75% punktów do klasyfikacji drużynowej zdobyli UCZNIOWIE!!! : Weronika Wróż, Dawid Binek, Adrian Wróż; punkty seniora dołożył p. Roman Binek.(Punktuje 3 zawodników i jedna zawodniczka z największą zdobyczą punktową).Na mistrzostwach szkół podstawowych Dawid Binek i Adrian Wróż obronili mistrzostwo indywidualne i drużynowe, Lena Sitek (debiutująca w mistrzostwach) wraz z Łucją Banaszewską zdobyły tytuł drugiego wicemistrza, Łucja zdobyła brązowy medal indywidualnie. Dziewczętom z gimnazjum (Weronika Wróż i Oliwia Chłąd) do strefy medalowej zabrakło zaledwie jednego zwycięstwa, ostatecznie sklasyfikowane zostały na V miejscu. Czekamy na kolejne udane występy na zawodach rejonowych !!!

                                                                                                             Henryk Żydek

GALERIA

dypl.szkola dypl.szkola2