KOLEJNY  SUKCES  DRUŻYNY  TENISOWEJ

            Po roku przerwy, tenisistki naszej szkoły powróciły do ścisłej czołówki powiatu. Na rozegranych 3 lutego w Poczesnej DRUŻYNOWYCH  MISTRZOSTWACH  SZKÓŁ  PODSTAWOWYCH  wywalczyły tytuł pierwszego wicemistrza i awansowały do zawodów międzypowiatowych, razem z Dąbrową Zieloną I miejsce i Poczesną III miejsce. Najlepiej spisała się KAROLINA  SZABELAK zajmując III miejsce indywidualnie, JUSTYNA  TREFON  była V, a AGATA  MIĄSKIEWICZ  VII. Dziewczęta tworzą bardzo wyrównaną drużynę, osiągnięcia indywidualne przeliczane są na punkty dla zespołu, do złota zabrakło bardzo niewiele. Chłopcy na tych samych zawodach zajęli V miejsce minimalnie ulegając kolegom z Kopalni. Trzy pierwsze zespoły/Poczesna, Mstów, Lelów/ były w tym roku poza zasięgiem, w przyszłym roku będzie łatwiej, rywale przechodzą do gimnazjum.

Chłopcy wystąpili w składzie; Daniel Prokopowicz V miejsce, Bartosz Sitek, Kamil Wolski. W tym roku po raz pierwszy w zawodach wystąpiły trzy szkoły z naszej gminy /Aleksandria, Kopalnia, Jamki-Korzonek/,opiekunem wszystkich zawodników był Pan Wojciech Krauze.

                                                                                                   Henryk Żydek

dypl.karszabel dypl.szkola3