„Integracyjny Dzień Dziecka w Aleksandrii”

          Tradycyjnie już 1 czerwca odbył się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii  Integracyjny Dzień Dziecka. Na imprezę zaprosiliśmy, oprócz przedszkolaków i uczniów naszej placówki,  niepełnosprawne dzieci i młodzież z terenu naszej gminy.

            Pogoda dopisała i wszystkie atrakcje przygotowywaliśmy na „Orliku”. Uczestnicy zmagali się w prostych konkurencjach sportowych, a były to: rzuty do kosza, kręgle, strzały na bramkę, rzuty do celu i na odległość, toczenie koła, plenerowe konkurencje zabawowe. Za udział każdy uczestnik otrzymywał słodką nagrodę w postaci cukierków. Dla wszystkich najmłodszych dzieci uczennice gimnazjum zrobiły zwierzątka z baloników.

            Po zmaganiach  sportowych odbyła się część artystyczna. Były to wokalne występy oraz sportowy taniec pomponiarek ze szkoły podstawowej, natomiast uczniowie gimnazjum  przedstawili scenki kabaretowe,  które zapewniły wszystkim dużo zabawy. W tym roku swoje umiejętności taneczne zaprezentowali nam też zaproszeni goście, członkowie stowarzyszenia Prometeus porwali do tańca również publiczność. Jednak najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny. Dosłownie wszyscy: nauczyciele, uczniowie i goście próbowali swych sił w tej wesołej rywalizacji. Po wyczerpującym współzawodnictwie wszyscy udali się na zasłużony poczęstunek i odpoczynek.

          Na zakończenie uczestnicy otrzymali medale oraz upominki ufundowane przez gminę Konopiska, które wręczali pani sekretarz gminy Barbara Ankowska – Lis oraz prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych: Prometeus” – Waldemar Truszyński.

Dzień upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze, w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji. Twarze uczniów i zaproszonych gości były roześmiane. Fantastycznie dopisała pogoda oraz humory wszystkich uczestników.  Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom i ich opiekunom za przybycie i wspólne dzielenie radości. Oby takich inicjatyw było jak najwięcej. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Ilona Marczak

GALERIA