Wycieczka klasy drugiej do Przybynowa

                   21 czerwca drugoklasiści pod opieką swojej wychowawczyni oraz pani Eweliny Bukowskiej udali się na „edukacyjną przygodę” do Agrogospodarstwa „Pod Skałką” w Przybynowie. Czekało tam na nich wiele niespodzianek. Dzieci miały możliwość zwiedzenia skansenu wsi jurajskiej- chaty z XIX/ XX wieku oraz ekspozycji dawnych maszyn i sprzętów rolniczych. Spacerując po mini zoo poznały takie zwierzęta, jak: wielbłądy, lamy, osiołki, daniele, kuce, krowy szkockie, kozy, alpaki i wiele innych. Wzięły też udział w warsztacie edukacyjnym „Skąd się bierze mleko”. Wszystkim bardzo spodobała się lekcja dojenia sztucznej krówki Marcysi, smakowało krowie mleko, ser i własnoręcznie zrobione masło. Niewątpliwą atrakcją były zabawy w „Krainie marzeń dzieci”, gdzie mogły wyszaleć się  na dmuchanych zamkach, trampolinie, huśtawkach, tyrolce i wielu innych urządzeniach.

            Po tych wszystkich doznaniach bardzo smakowała kiełbaska z grilla, a niespodzianka w postaci waty cukrowej osłodziła konieczność pożegnania się z tym niezwykłym i gościnnym miejscem. Pełni wrażeń, bogatsi w nowe doświadczenia, zakupione pamiątki i telefony pełne zdjęć wróciliśmy do swoich domów, gdzie długo jeszcze dzieliliśmy się z najbliższymi wrażeniami z tej super wycieczki.

                                   Małgorzata Smyła

GALERIA