Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017

          1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017 od udziału w uroczystej mszy świętej w parafialnym kościele. Następnie  cała społeczność szkoły udała się na spotkanie do sali gimnastycznej w Z S-P w Aleksandrii.
W krótkim przemówieniu p. dyrektor Paweł Bekus serdecznie powitał  uczniów, grono pedagogiczne, rodziców i gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas inauguracji roku szkolnego. I tym razem na uroczystość przybyli :  p. Barbara Ankowska – Lis – sekretarz gminy, ksiądz proboszcz – Jacek Szczecina , p.Roman Skoczylas – sołtys Aleksandrii .W dalszej części przemówienia p. dyrektor  życzył wszystkim, aby ten nowy rok szkolny okazał się bezpieczny, radosny i obfitujący w liczne sukcesy zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Natomiast p. Barbara Ankowska – Lis skierowała swoje słowa do uczniów życząc im, aby baterie, które naładowali podczas wakacyjnego wypoczynku nie wyczerpały się za szybko i wystarczyły na cały okres ciężkiej i wytężonej pracy , którą właśnie rozpoczynamy.
W drugiej części  uroczystości uczniowie kl. VI  zaprezentowali montaż słowno – muzyczny nawiązujący do wybuchu II wojny światowej. W dalszej części przedstawienia ,uczniowie wcielając się w rolę prezenterów telewizyjnych, poinformowali, co nowego  przygotowało dla nas Ministerstwo Edukacji Narodowej na nowy rok szkolny 2016/17. Oczywiście wszystkie podane informacje należało potraktować z „przymrużeniem oka”.

            Na koniec  uroczystości p. dyrektor  Paweł Bekus uroczyście przeciął wstęgę z napisem:

„ROK SZKOLNY 2016/2017 UWAŻAM ZA ROZPOCZĘTY…”

 I tak 226 uczniów z ochotą i zapałem rozpoczęło naukę w murach naszej szkoły w roku szkolnym 2016/2017.

GALERIA

Beata Nowak