Koncert kolęd w Aleksandrii

                2 lutego 2017 roku o godzinie 1800 w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbe w Aleksandrii odprawiona została msza święta w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Aleksandrii, koncelebrowana  przez proboszcza parafii – księdza Jacka Szczecinę oraz księdza Daniela Łukę – dyrektora generalnego Edycji Świętego Pawła.

                Dzięki  uprzejmości proboszcza parafii, po mszy odbył się koncert kolęd przygotowany przez uczniów i absolwentów zespołu, prowadzony przez gimnazjalistów – Wiktorię Nocoń i Krystiana Lupę, którzy zapoznali zebranych z krótką historią kolejno prezentowanych utworów.

W nowych aranżacjach, zawierających zarówno elementy latynoamerykańskie, jak i jazzu, swingu, funku i folku, przygotowanych przez towarzyszący wokalistkom zespół w składzie: Sławomir Żydek – bas, Mariusz Migas – perkusja i Dariusz Herman – piano/gitara, zaprezentowały się – uczennica zerówki Patrycja Herman, Wiktoria Herman z klasy drugiej szkoły podstawowej, uczennica klasy drugiej gimnazjum – Karolina Skaczyło oraz absolwentki naszej placówki: Anna Bissinger i Magdalena Wilk. W ich wykonaniu usłyszeliśmy dziesięć polskich kolęd i pastorałek, które wywołały zachwyt i wzruszenie słuchającej widowni.

Uwieńczenie uroczystości stanowiło błogosławieństwo i zainicjowane przez  księdza Jacka wspólne wykonanie kolędy „Bóg się rodzi”.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Aleksandrii składają serdeczne podziękowania proboszczowi, księdzu Jackowi Szczecinie, za modlitwę oraz przekazanie datków z ofiary na rozwój muzyczny uczniów Zespołu.

Dziękujemy również wszystkim wykonawcom, którzy dostarczyli w ten wieczór społeczności zgromadzonej w kościele niezapomnianych wrażeń.

GALERIA

Dariusz Herman