OBÓZ ZIMOWY MAŁE CICHE 2017   

          Jak co roku, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy ALEX, działający przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii, zorganizował zimowy obóz narciarski w przepięknej tatrzańskiej miejscowości Małe Ciche.

       Wyruszyliśmy w sobotę 21.01.17r. z samego rana,  by po pięciogodzinnej podróży szczęśliwie dotrzeć do celu – urokliwej miejscowości położonej u podnóża Tatr. Góry przywitały nas piękną słoneczną pogodą, która towarzyszyła uczestnikom obozu już do końca pobytu.

     Obozowicze, korzystając z doskonałych warunków narciarskich, większość czasu spędzali na stoku. Grupa zaawansowana doskonaliła swoje umiejętności, a początkujący z wielkim samozaparciem przystąpili do nauki jazdy na nartach. Już po dwóch dniach kursu wszyscy potrafili zjeżdżać samodzielnie i cieszyć się tym pięknym sportem. Wieczory spędzaliśmy na spacerach po okolicy, wspólnych grach i zabawach w świetlicy lub przy góralskim ognisku. Zwieńczeniem pięciu dni nauki jazdy na nartach były zawody zorganizowane na pobliskim stoku, które ukończyli wszyscy zawodnicy, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

       Ostatniego dnia pobytu odbyła się wycieczka do Zakopanego, gdzie pod Wielką Krokwią zwiedziliśmy śnieżne miasto, a potem z trudnością pokonaliśmy śnieżny labirynt. Spacer na Krupówkach zakończyliśmy pod Gubałówką zakupami pamiątek  dla swoich bliskich. Z Zakopanego udaliśmy się do Chochołowa, aby zregenerować siły na miejscowych termach. Niewątpliwą atrakcję dla dzieci stanowił dostęp do kilku basenów wewnętrznych i zewnętrznych, łaźni parowej i  zjeżdżalni.

       Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Siedem dni, które spędziliśmy razem minęły bezpowrotnie. Zostają tylko wspomnienia tych wspaniałych chwil. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy. Zaczynamy odliczanie czasu do następnego obozu.

        Składam serdeczne podziękowania wychowawcom i rodzicom, którzy pomagali sprawować opiekę nad młodzieżą podczas pobytu, a także dyrekcji szkoły i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wyjazdu.

 

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                               Wojciech Krauze