Igrzyska LZS w Poczesnej

       25 marca odbyły się w miejscowości Poczesna Indywidualne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Powiatowego Zrzeszenia LZS  w Częstochowie. Na mistrzostwach  pojawili się zawodnicy z pięciu  gmin powiatu częstochowskiego: Poczesna, Dąbrowa Zielona, Rudniki, Janów i Konopisk. Naszą gminę reprezentował w tym roku ULKS „ Alex” z Aleksandrii , w składzie którego znalazły się  3 zawodniczki  i 8 zawodników w  czterech kategoriach wiekowych. Tenisiści z Aleksandrii zaprezentowali wysokie umiejętności dzielnie rywalizując z najlepszymi zawodnikami z naszego powiatu. Na szczególne uznanie zasługuje sukces Bartosza Sitka, który w kategorii „młodzik” stanął najwyższym miejscu  podium, wygrywając z finale z faworyzowanym zawodnikiem z Poczesnej. Medale brązowe po bardzo zaciętych pojedynkach wywalczyli również w kategorii „kadet” – Krystian Drobina i w kategorii „żak” – Wiktor Winek. Nie zawiódł nasz faworyt do złota w kategorii senior – Robert Wielgosz, który w swojej kategorii  był  poza zasięgiem swoich rywali wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Na drugim miejscu w tej kategorii uplasował się Pan Jerzy Michalik. Blisko podium po zaciętych i wyrównanych  meczach, w półfinale zawodów znaleźli  się też  Daniel Prokopowicz i Mikołaj Wolański, którzy rywalizowali  w najliczniej obsadzonej kategorii wiekowej- „młodzik”.

GALERIA ZDJĘĆ

Paweł Bekus