VIII Gminny Konkurs Ekologiczny

             Uczniowie klasy szóstej  Miłosz Jamroziński i Mikołaj Wolański reprezentowali naszą szkołę w  VIII Gminnym Konkursie Ekologicznym, który odbył się dnia 12 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Jamkach-Korzonku.

           Uczniowie reprezentujący klasy IV-VI szkół podstawowych gminy Konopiska  rozwiązywali  zadania trzy etapowo: część pierwsza obejmowała  zakres przyrody ogólnej  i ekologii, druga część konkursu związany była z zagadnieniami ochrony przyrody na obszarze Afryki a  konkretnie Państwa Botswana i znajdujących się na jego obszarze parków narodowych. Trzecia część konkursu związana była z zadaniem sprawnościowym       powiązanym z rozpoznawaniem  zwierząt zamieszkujących  Afrykę. Konkurs przebiegał w sympatycznej atmosferze i zdrowej rywalizacji. Nasi uczniowie zdobyli I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Kotarska