„ Sza­cun­ku nam dziś trze­ba… sza­cun­ku dla chle­ba potrzeba… ”, czyli z wizytą w Muzeum Chleba

               W dniu 24 maja 2017r. klasy II A, II B oraz klasa III Szkoły Podstawowej udały się do Radzionkowa do Muzeum Chleba.
Uczniowie z wielkim zaciekawieniem rozglądali się po ekspozycjach muzeum. Była to niemalże wycieczka w czasie, po wnętrzu starej cukierni, dawnej w pełni wyposażonej kuchni śląskiej, a nawet łazience zdecydowanie innej niż dzisiejsze.
Z racji tego, że pełna nazwa muzeum brzmi Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek, w sali stylizowanej na szkolną klasę uczniowie przekonali się w jakich warunkach uczyły się kiedyś dzieci. Największe zainteresowanie wzbudzały ławki, kałamarze, tabliczki z rysikami oraz stroje i mundurki. Z ogromną starannością niczym prawdziwi piekarze, zaplatali warkocze z chlebowego ciasta, aby na koniec upiec przepyszne plecione bułeczki.
W między czasie właściciel muzeum opowiedział o szacunku do chleba, a także do rodziców i wszystkich, którzy pracują na to, aby nigdy nam nie zabrakło świeżego pieczywa.
W drodze powrotnej, udało się również zwiedzić zabytkowy Park  Pałacowy w Świerklańcu.

GALERIA ZDJĘĆ

Magdalena Klecha