Ruszamy w Mega Misję z Orange

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Aleksandrii jest jedną z 250 szkół z całej Polski zakwalifikowanych do drugiej edycji największego programu edukacyjnego skierowanego do szkół podstawowych – Mega Misji przygotowanego przez fundację Orange.  Zwycięskie placówki od września będą realizować zajęcia , które nauczą najmłodszych kreatywnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii.

Przebieg programu oparty jest na fabularyzowanej grze (grywalizacji), która przenosi dzieci do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód Mega Misji. Wykonując kolejne zadania, dzieci pomagają bohaterom historii sprawnie poruszać się wśród cyfrowych wynalazków i chronić je przed figlami Psotnika.

Tym samym będziemy kontynuować działania podjęte już w zerówce, związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Rozszerzymy nasze wiadomości o treści związane z  bezpiecznym poruszaniem się w sieci oraz wykorzystaniem Internetu jako źródła wiedzy.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Anna Ankowska