IV Szkolny Turniej Rummikub 2017

          Już po raz czwarty  odbył się w naszej szkole Turniej Rummikub. Ta emocjonująca gra, autorstwa Ephraima Hertzano cieszy się wśród naszych uczniów i przedszkolaków ogromną popularnością. Rummikub to nie tylko świetna zabawa, ale także bezstresowy sposób nauki matematyki. Najmłodsi ćwiczą pamięciowe dodawanie, poznają  kolejność występowania po sobie liczb, a także utrwalają  oznaczenia cyfr arabskich.  Starsi zdobywają kolejne stopnie wtajemniczenia gry.

          W tym roku w teleturnieju udział wzięło 7 przedszkolaków, 34 uczniów Szkoły Podstawowej oraz 20 uczniów Gimnazjum. Zmagania odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0 – III SP, IV – VI SP i I – III G. Wśród najmłodszych uczestników tytuł Mistrza otrzymała Natalia Mastalerz z grypy „0”, tytuł I Wicemistrza – Amelia Skwara z grupy „0”, tytuł II Wicemistrza Ania Kuras z klasy III. W kategorii klas IV – VI Mistrzem okazał się Mikołaj Wolański z klasy VI, który pokonał dotychczasową Mistrzynię Martynę Gałuszkę. Martyna w tym roku zajęła II miejsce i uzyskała tytuł I Wicemistrza. II Wicemistrzem w tej kategorii została Kinga Solecka z klasy IV.  Mistrzem wśród gimnazjalistów została Natalia Błaszczyk Z klasy II, natomiast I Wicemistrzem Jarosław Greliński z klasy II, II Wicemistrzem Bartosz Kosmala z klasy I.  Tytuł Mistrza szkoły podczas tegorocznej edycji uzyskał Mikołaj Wolański.

        Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi dodatkowo nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

          Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Gorąco zachęcamy pozostałych uczniów do poznania tej emocjonującej gry.

GALERIA ZDJĘĆ

Lidia Bissinger