SUKCESY UCZNIÓW W XXVI MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY

          14 czerwca 2017r. w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej miało miejsce  uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych uczniów biorących udział w XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Nagrody wręczali prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Matematycznego Pani Bożena Ujma oraz dr inż. Marcin Zawada – dziekan Wydziału Zarządzania. Wśród laureatów i uczniów, którzy uzyskali w konkursie wynik bardzo dobry, znalazła się uczennica naszej szkoły Zuzanna Sarnowska. Zuzia w swojej kategorii uzyskała wynik bardzo dobry i w nagrodę otrzymała bon o wartości 50 zł do zrealizowania w sklepie GO SPORT. Zuzia po raz kolejny udowodniła, że matematyka nie sprawia jej żadnych trudności. Jest to już drugie tego typu osiągnięcie naszej uczennicy w tym konkursie, wcześniej otrzymywała kilkukrotnie wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy Zuzi, a także naszym pozostałym trzem młodszym uczniom: Jankowi Tomace z klasy IV, Mikołajowi Wolańskiemu z klasy VI oraz Filipowi Aniołowi z klasy I gimnazjum, którzy uzyskali w tym konkursie wyróżnienia. Dyplomy i nagrody książkowe uczniom wręczył dyrektor szkoły Pan Paweł Bekus na szkolnym apelu.

            Cieszymy się, że konkurs „Kangur” jest tak atrakcyjny wśród uczniów naszej szkoły. Co roku przystępuje do niego bardzo wielu uczniów i rokrocznie kilkoro z nich jest wyróżnionych. Już dziś zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w kolejnej edycji w roku 2018.

GALERIA ZDJĘĆ

Lidia Bissinger