EUROWEEK 01-05.10.2017

            22 uczniów klas VII, II g i III g ZSP w Aleksandrii wzięło udział w 5-dniowych warsztatach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata (Wietnam, Kanada, Indie, Ukraina, Turcja, Armenia, Uganda, Meksyk, Łotwa). Warsztaty miały miejsce w małej miejscowości Długopole Zdrój na Ziemi Kłodzkiej.

            Program Euroweek jest realizowany od ponad 20 lat przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Akademią Morską w Szczecinie, przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz parlamentarzystów europejskich.

            Program „Euroweek – Szkoła Liderów” obejmuje kilka bloków tematycznych:

  • Praca w grupie,
  • Kierowanie,
  • Liderstwo,
  • Kultury świata.

Młodzież podzielona na grupy, pod wodzą lidera, wykonywała różnego rodzaju zadania, wykorzystując swe umiejętności językowe i kreatywność. Nie było czasu na nudę, gdyż zajęcia były zaplanowane od godzin porannych po późne godziny wieczorne, z przerwami na pyszne posiłki. Był to doskonały czas na przełamywanie bariery językowej, poznanie kultury innych krajów oraz nawiązanie nowych znajomości czy nawet przyjaźni. Pięć dni i wspólnie wykonywane zadania wystarczyły, by nawiązać bliższe kontakty z uczestnikami z innych grup oraz wolontariuszami, którzy byli otwarci, zabawni i pełni entuzjazmu. Ich postawa zachęcała młodzież do komunikacji i zmniejszała stres związany z mówieniem. To było pięć niezapomnianych dni, wypełnionych angielskim pod różna postacią, dobrą zabawą i wspaniałą atmosferą.

GALERIA ZDJĘĆ

Joanna Lewandowska