Dzień Eksperymentów

              12- go października w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Eksperymentów. Naszym głównym celem było zaciekawienie dzieci przeróżnymi zjawiskami zachodzącymi w otaczającym nas świecie. Przedszkolna sala zamieniła się w małe laboratorium. Nasi wychowankowie poznali tajniki z dziedziny fizyki i chemii. Mali badacze mieli okazję samodzielnie przeprowadzić niektóre z prostych doświadczeń. Łączyliśmy proste składniki spożywcze w różnych proporcjach tworząc rozmaite substancje. Uzyskiwaliśmy niektóre kolory mieszając ze sobą farby. Zrobiliśmy masę solną, która stała się pienistym wulkanem. Dzieci przekonały się  również jak działa magnes. To tylko nieliczne z wielu różnych eksperymentów, które wykonywaliśmy w tym dniu. Wszystkie były atrakcyjne dla naszych przedszkolaków i przede wszystkim bezpieczne.

GALERIA ZDJĘĆ

 

                                                                                                                                             Monika Fabiszewska