ŚWIĘTO DYNI

             10 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy pierwsze Święto Dyni. W tym dniu, od samego rana, dało się zauważyć coś szczególnego – wszechobecny kolor pomarańczowy! Tak wspaniale przygotowane dzieci, zawitały do sali grupy młodszej, w aurze zainteresowania i napięcia, ponieważ nikt nie wiedział co tak właściwie za chwilę się wydarzy…

          Na początku, na znak jedności, każdy obecny otrzymał opaskę na głowę z małą dynią na środku. Następnie dzieci dowiedziały się o szerokim, kulinarnym zastosowaniu dyni, a także miały możliwość dotknąć i powąchać wnętrze tego warzywa. Kiedy wszyscy już dowiedzieli się, że wnętrze dyni skrywa mnóstwo pestek, wówczas zrobiliśmy sobie mały eksperyment ze słoną wodą i wspomnianymi pestkami w roli głównej. Po doświadczeniu przyszedł czas na wspólne zabawy i konkurencje międzygrupowe takie jak: dyniowe kręgle,  pestkowa „ciuciubabka”czy wydrążanie paluszkami pestek z dyni na czas. Na koniec każda grupa przedszkona zrobiła własnego „Dyniaczka-Cudaczka”barwnie przystrojonego według własnego uznania.

          Wielozmysłowe zapoznanie się z dynią nie mogło skończyć się wyłącznie na oglądaniu, dotykaniu i wąchaniu. Dlatego po tak wielu wrażeniach, przyszedł czas na niespodziankę – degustację dyniowych ciasteczek, które znikały z talerzy niczym zaczarowane! Święto Dyni w przedszkolu okazało się być świetną okazją, do tego, aby docenić ten wspaniały dar polskiej natury.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Aneta Pełka