„Christmas Songs” – Małgorzata Walewska & Gary Guthman quartet

          „Z kulturą na Ty” – to projekt Fundacji „PZU z Kulturą”, realizowanego przez stowarzyszenie Miłośników Gminy Konopiska „ TIIS” w Aleksandrii, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły mogli po raz kolejny uczestniczyć w niezwykłym koncercie. 13 grudnia wyjechaliśmy do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, by „doświadczyć innego spojrzenia” na nasze kolędy i pastorałki, a także posłuchać najbardziej znanych anglojęzycznych utworów świątecznych w wykonaniu nieprzeciętnych muzyków. Fantastycznie ekspresyjnymi, jazzowymi aranżacjami zaczarowali nas w wyjątkowym połączeniu – światowej klasy mezzosopran Małgorzata Walewska, i znakomity amerykański trębacz Gary Guthman, wraz z Wojciechem Gogolewskim na fortepianie, Pawłem Pantą na gitarze basowej i kontrabasie i Cezarym Konradzie na perkusji.

           Magiczny, świąteczny klimat „wyczarowany” przez muzyków, pozwolił nam z jednej strony wyzwolić pozytywne emocje i przygotować się do nadchodzących świąt, a z drugiej strony zobaczyć i posłuchać niezwykłych umiejętności artystów, którzy wspaniale zgrani, świetnie „dialogowali” ze sobą w improwizacjach, tworząc niesamowitą atmosferę. Dowcipne prowadzenie koncertu przez Gary’ego Guthmana, wraz z niekwestionowanym wdziękiem i specyficznym głosem Małgorzaty Walewskiej oraz wytworzony przez muzyków „klimat” sprawiły, że półtoragodzinny koncert był zaledwie chwilą, zostawiając niedosyt…

GALERIA ZDJĘĆ

Dariusz Herman