Andrzejki w przedszkolu

            30- go listopada w przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki. Głównym celem naszej zabawy było poznanie ludowych zwyczajów oraz obrzędów związanych z tym świętem. Tego dnia bawiliśmy się od samego rana. Mieliśmy zaszczyt gościć naszego Pana dyrektora, który osłodził nam zabawę pysznymi batonikami. Nasze przedszkolaki zaprezentowały się w fantastycznych strojach, a panie nauczycielki wcieliły się w cyganki i czarownice. Wróżby zaczęliśmy od pogadanki na temat tradycji istnienia Andrzejek. Kolejnym punktem naszej zabawy była wróżba budząca niezwykłe emocje: lanie wosku. Następnie dziewczynki i chłopcy przebijali serca szpilką aby się dowiedzieć jak będzie miał na imię  przyszły mąż lub przyszła żona. Dzieci ustawiały również buty, aby przekonać się, która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż i który chłopiec się ożeni. Ostatnią wróżbą było pociąganie za sznurek. Dzieci losowały sznureczek do którego przywiązany był przedmiot będący atrybutem konkretnego zawodu, który będą wykonywać gdy dorosną. Po niezwykle emocjonujących wróżbach przyszedł czas na andrzejkowy bal. W pięknej mrocznej  scenerii tańczyliśmy i bawiliśmy się wspólnie do samego obiadu. Przyszłość pokaże czy wróżby naszych przedszkolaków się spełnią…

GALERIA ZDJĘĆ

 

                                                                                                                                                             Monika Fabiszewska