Warsztaty rękodzieła w świetlicy ,,Pod lipą”

         Przez dwa kolejne, listopadowe poniedziałki p. Aleksandra Gola z Koła Gospodyń Wiejskich w Aleksandrii, w porozumieniu z panem Dyrektorem, prowadziła warsztaty z uczniami klas III szkoły podstawowej.  Z racji zbliżających się świąt tematyka prac była związana z Bożym Narodzeniem. Warsztaty były jednym z aspektów współpracy ze środowiskiem lokalnym w zakresie kultywowania tradycji ludowych.

      Pani z KGW przygotowała elementy do dekoracji [figurki styropianowe tj. bombki, dzwoneczki, gwiazdki, kolorowe cekiny, koraliczki itp. ] oraz wszystkie potrzebne przybory. Z kolei dzieci wykazały się ogromnym zapałem i niesamowitymi zdolnościami i  chęcią współpracy. Zaznaczyć trzeba, że chłopcy nie ustępowali dziewczynkom w zakresie zaangażowania. Dużą inspiracją dla twórczej pracy był śpiew piosenek ludowych oraz kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci, a także poczęstunek przygotowany przez  organizatorkę  spotkania.

       Dzięki warsztatom dzieci dowiedziały się, że nie potrzeba dużych nakładów finansowych, aby zrobić piękne, niepowtarzalne dekoracje świąteczne. Te, które wykonały, mogły zabrać do domu lub udekorować nimi klasę.

       Członkini KGW była mile zaskoczona zainteresowaniem uczniów nową techniką plastyczną oraz starannością wykonania prac.

        Bardzo dziękujemy pani Aleksandrze  za zaproszenie, gościnę i mile spędzony czas.

GALERIA ZDJĘĆ

Longina  Jeziorska