Wyjazd do kina

      15 grudnia uczniowie z klas :  IIIa, IIIb i IV  wraz z wychowawczyniami  wybrali się  do kina na  seans świąteczny, poprzedzony lekcją edukacyjną pt.: ,, Boże Narodzenie w innych krajach”. W trakcie tych zajęć dzieci dowiedziały się , że nadchodzące święta  to niezwykły okres dla wszystkich, bez względu  na odległość, czy klimat.  Wyjątkowa atmosfera towarzysząca temu świętu sprawia, że ludzie z różnych zakątków świata ulegają magicznej ekspresji. W poszczególnych krajach tradycje i zwyczaje różnią się między sobą, jednak wszędzie Boże Narodzenie obchodzone jest uroczyście. Dopełnieniem tych informacji  było obejrzenie filmu pt.:,, Mikołaj i spółka”. Wesołe, ciepłe i pełne prezentów święta. Takie powinny być i te. Jednak pojawił się bardzo poważny problem. Tuż przed wigilią wszystkie elfy zachorowały i nie pomogą Mikołajowi zapakować nawet jednego, małego prezentu. Święty może zrobić już tylko jedno – zwołać zaprzęg swoich dzielnych reniferów i ruszyć w poszukiwaniu lekarstwa. Inaczej Boże Narodzenie zostanie odwołane! Szczęśliwie w czasie podróży spotyka pewną szaloną rodzinę, która pomaga mu w tej karkołomnej misji. To dzięki niej Mikołaj zdążył uratować Gwiazdkę. Zwariowaną komedię wszyscy obejrzeli z ciekawością.

      Kolejnym punktem programu było przejście do restauracji na terenie Galerii. I tutaj uczniowie stanęli na wysokości zadania. Sami dokonywali wyboru menu, samodzielnie zamawiali posiłki korzystając z automatów oraz płacili i odbierali swoje zamówienia.

      Wszystkie zgromadzone w tym dniu doświadczenia oraz pięknie udekorowana galeria wprowadziły nas w świąteczny klimat i uświadomiły nam, że święta tuż, tuż.

GALERIA ZDJĘĆ

 Longina  Jeziorska