Dzień Babci  i Dziadka   

      W  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Aleksandrii zapraszanie Babć i Dziadków  na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. O ile  nie sposób dokładnie ustalić, kto i kiedy ustanowił Dzień Babci i Dziadka, o tyle istnieje pewność, że święta te honorują  osoby, które ze wszech miar na to zasługują. Babcie i dziadkowie odgrywają w życiu każdego z nas bardzo ważną rolę. Przekazują nam swoje doświadczenia, są dla nas ostoją bezpieczeństwa i spokoju. Pełni cierpliwości i ciepła stają się w większości rodzin  „instytucją” nie do zastąpienia.

      W piątkowy wieczór 19 stycznia na uroczystość, oprócz Babć i Dziadków, przybyli również przedstawiciele władz Gminy Konopiska –  Wójt p. Jerzy Żurek, radna – p. Anna Świtek, Radny Powiatu p. Mieczysław Chudzik, sołtysi oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Wszystkich zebranych  powitał ciepłymi słowami Dyrektor Zespołu – Paweł Beks, a seniorom złożył serdeczne życzenia z okazji obchodów ich święta. Dla zacnych gości dzieci przygotowały program artystyczny. Wyjątkowy, bo odzwierciedlał prawdziwe uczucia występujących. Uroku przedstawieniu dodawała nastrojowo udekorowana sala oraz piękna aranżacja muzyczna. Oprócz treści typowo świątecznych w przedstawieniu nie zabrakło piosenek i wierszyków przygotowanych specjalnie na tę okazję.  Po występach dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom upominki i wszyscy udali się na  słodki poczęstunek. Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas.

     Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

  W przyjęciu gości pomogli rodzie, którzy upiekli pyszne ciasta, za co serdecznie dziękujemy.

GALERIA ZDJĘĆ

Longina  Jeziorska